Proč dát šanci bylinám v roce 2022

Bylinoznalectví a jeho přínos po tisíce let

Bylinky obsahují účinné léčivé látky s prokázanými výsledky, výzkumem a úspěchy po tisíce let. Na rozdíl od léků a léčiv s chemickým základem. Jejich podávání je snazší, čistčí a přívětivější k přírodě i člověku, především ale bezpečnější než jakákoliv chemie! Na rozdíl od léčiv nepřináší kromě úlevy a léčivých výsledků žádné vedlejší účinky (většina léčiv a léků) , destrukturalizaci organismu (kortikoidy a chemoterapie), závislosti (většina analagetik a antidepresiv). Po tisíce let jsme se my lidé a zvířata vyvíjeli stejně jako příroda tedy i byliny. Naše architektira lidského těla je tedy v sounáležitosti s tím, co roste kolem nás. Rozhodně ne s léky a umělými - syntetickými látkami, keré zná lidská civilizace sto let. Nikoliv tisíce a miliony jako "býlí" - flóru kolem nás.

Bylinkáři, celostní lékaři a léčitelé i světoví šamani upřednostňují bylinky pro jejich pozvolna působící účinky a výsledky. Pro jejich podporu přirozeného léčebného procesu organismu po dobu několika týdnů i měsíců s dlouhodobými nebo dokonce trvalými výsledky bez vedlejších účinků. Bez budoucích závislostí a útrap. 

Ne nadarno říkaly už naše babičky, "dostaneš jeden lék a do pěti let jich máš deset a jsi otrok, lidská troska". Obzvlášť v dnešní době nám stojí za to přemýšlet, proč nám lékaři, obří farmakokoncerny a jejich reklamy, mnohdy Fake news a tzv. koupení influenceři, blogeři, vlogeři a "dobrovolníci" nabízí potravinové doplňky, léčiva, léky na cokoliv? Zhrozila jsem se při Tv reklamě, kde malá holčička polyká lžíci sirupu, aby měla chuť k jídlu!  Přemýšlejme o sobě jako o té osobě, kterou bychom měli milovat, pečovat o ni, velmi zvažovat, co jí nabídnout, když chceme předcházet trápení nebo nemoci a nebo, když už nemoc přijde. Máme jen jedno tělo, jednu mysl a jednu duši. Všechny tyto tři části spolu musí vycházet celostně. A my bychom se o ně měli  celistvě starat s láskou a pokorou. Vždyť nám slouží celý náš pozemský život.  

Dlouhodobé užívání bylin komplexně tedy vnitřně, aplikací obkladů, koupelemi přes kůži ale i aromaterapií přináší tzv. mikrocirkulaci organismu, uvolňuje neuroreceptory, svaly, napětí. Aktivuje lymfu a krevní oběh. Zlepšuje tak prokrvení léčebných orgánů, systému který vás trápí. Při užívání bylin se vytváří zpětná biologická vazba s životně důležitými orgány a se všemi částmi nervové soustavy. Také se obnovuje homeostáze organismu včetně endokrinologického systému. Podporuje  tak produkci vlastních léčivých látek například pro podporu kognitivních funkcí - endorfinů, neuropeptidů. 

V čem je síla a světová jedinečnost BIO Levandule Chodouňské?

Obsahuje kromě základních prvků levandule lékařské (terpeny, flavonoidy, linalylacetáty, nerol, borneol, geraniol, isoborneol, geraniol, lonalol, cineol, kafr a dalších 30 složek, tříslovin, antokyanů, hořčinů a pryskyřice) také minerály: vápník, hořčík, zinek.

Od Hippokrata považována za královnu bylin (desinfekční, sedativní účinky, antiseptické, antioxidant, antivirotikum, antibiotikum, přírodní sladidlo, dynamicky regeneruje veškeré problémy nervové a trávící soustavy a v důsledku toho (chod neuro receptorů popsaných s neuropeptidy Candace B. Pert americkou vědkyní jako naše duše (1984 objevila opiátový receptor, buněčné vazebné místo pro endorfiny v mozku.) příznivě ovlivňuje chod všech systému a orgánů v těle (dýchací, endokrinní, limbický, pohybový, kardiovaskulární….

Na území současného Barrandien geoparku, v jehož srdci naše BIO pole leží, jej přinesli Keltové v rámci stěhování národů v 10. století př. n. l. Bohužel Keltové, jak víme, doposud neprobádaní /BBC dokumenty postupně přináší nová fakta každý rok /byli to skvělí pěstitelé a bylinkáři.

Pro odborníky

Bylo provedeno několik výzkumů k objasnění mechanismu účinku levandule v neuronálních tkáních. Levandule inhibovala lipopolysacharidem indukovanou zánětlivou reakci v lidských monocytových THP-1 buňkách, která by mohla souviset s expresí HSP70 [39]. Antioxidační a relativně slabá cholinergní inhibice byla popsána u levandule [38, 40] a linaloolu [41–43]. Linalool inhiboval uvolňování acetylcholinu a mění funkci iontového kanálu na nervosvalovém spojení [44]. Tato zjištění ukazují, že několik cílů relevantních pro léčbu Alzheimerovy choroby; anticholinergní, neuroprotektivní a antioxidační aktivity lze nalézt v levanduli.

]. Předpokládá se, že cholinergní systém hraje roli v analgetickém, anxiózním, antidepresivním a antikonvulzivním účinku levandule.

Úzkost, deprese a levandule

Levandule se používala při léčbě úzkostných poruch a souvisejících stavů. Byly identifikovány tři klinické studie, které zkoumaly účinnost orálního levandulového oleje (silexan; esenciální olej vyrobený z levandulových květů parní destilací), podávaného jednou denně v dávce 80 mg/den, u subsyndromální (smíšené) úzkostné poruchy a generalizované úzkostná porucha a také neklid a agitovanost. Anxiolytický účinek levandule byl lepší než placebo u 221 pacientů trpících úzkostnou poruchou.

Nespavost a levandule

Levandule byla navržena jako vynikající přírodní prostředek k léčbě nespavosti a zlepšení kvality spánku. Jednoduše zaslepené randomizované studie zkoumající účinnost levandulového zápachu na kvalitu spánku ukázaly, že levandule zlepšila průměrné skóre kvality spánku u patnácti zdravých studentů [74], u šedesáti čtyř pacientů s ischemickou chorobou srdeční [75] a u 34 pacientů. ženy středního věku s nespavostí [76]. Deset jedinců s nespavostí, ověřených skórem 5 a více v Pittsburghském indexu kvality spánku (PSQI), bylo léčeno levandulovým zápachem. Šest až osm kapek levandulového oleje přidaných každou noc do kazety zlepšilo skóre PSQI o -2,5 bodu. Výraznější zlepšení bylo pozorováno u žen a mladších účastníků. Mírnější nespavost se také zlepšila více než těžká 

Zdroje: 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3612440/

andelske_kapky_v_peri

Doprava zdarmapři nákupu nad 1 500 Kč
Free shippingon purchases over 1 500 CZK
Expedice do 24 hodin
Expedition during 24 hours
BIO certifikace
ORGANIC certification
FSC certifikace100% kompostovatelný obal
FSC certification

Akce v Levandulovém údolí

Events in Lavander Valley

levandulové údolí levandulové údolí
levandulové údolí

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení