O BIO Levanduli Chodouňské

V Levandulovém údolí vyrábíme produkty zdravé výživy v BIO kvalitě, SUPER potraviny a nápoje s místopisným označením chráněného území Barrandien geoparku
s ochrannou známkou GEOFOOD, s podporou imunity a vyrovnané harmonie těla, mysli a duše i dnů bez nervů a to právě pro vzácný obsah v této bylině.

BIO

Díky přírodním BIO antioxidantům, BIO antibiotikům, BIO antivirotikům, BIO antidepresivům a BIO flavonoidům, které jsme prokázali s pomocí výzkumu vědců VŠCHT ČR, především Dr. Ivetě Horsákové a Doc. Heleně Čížkové patří velké dík za spolupráci a  také ve výzkumu Doc. Ing. Petra Kaštánka, Ph.D. a jeho týmu BIOCEN Laboratories vedle produktů pro zdraví, imunitu, klidnou mysl a veselé střevo můžeme s tímto výjimečným obsahem biodynamických látek v posledních dvou letech nabídnout také řadu  produktů s blahodárnými účinky pro vitalitu, imunitu, klidnou mysl, pomoc z čisté přírody při depresích, úzkostech, chronických nemocech, autoimunitních onemocněních a nespavosti. 

Protože jsme významně pomohli již stovkám lidí v naší zemi, a nejen u nás. Připravili jsme také procedury, pobyty, balíčky a zážitky, které svou pestrostí, vůní i chutí potěší duši a mysl a i tělo v ekologickém areálu Levandulového údolí. Celostní péčí funkční medicíny navracíme chuť, sílu a energie  do života i lidem, kteří již neví, kudy dál. Nebo mají pocit, že jim není pomoci. 

S láskou, medicínskou odborností a epigenetikou i vědou v srdci pečujeme také o zdravotní sestry, lékaře, právníky, manžery a náročné profese, které vydávají tolik energie, že jim jednoho dne tělo řekne dost. A "nadělí" ano, slyšíte správně "nadělí" nemoc. 

„Lékaři předepisují léky, o nichž toho málo vědí - proti nemocem, o nichž vědí ještě méně - lidem, o jejichž stavu nevědí vůbec nic.“
Voltaire francouzský spisovatel a filozof


Není bylinka jako bylinka.

O Levanduli lékařské to platí dvojnásob, neboť královna bylin dokáže i zachránit lidský život, jak jsme prokázali nejen s lékaři, naturopaty a našimi vyléčenými klienty ale i vědeckým výzkumem VŠCHT ČR.

Vyznat se ve světě medicíny a zdraví není vůbec jednoduché. I mezi nutričními poradci a kouči, bylinkáři a léčiteli existují šarlatáni, kteří nemají mnohdy základní vzdělání v oblasti lidského organismu a patologie ale často nevědí o lidském těle téměř nic.

Proto je nám ctí, že tým Levandulového tvoří zdravotní sestry, lékaři, vědci a naturopaté, kteří dokázali najít cestu ke spolupráci s respektem k moderní akutní medicíně ale s úctou k tisíce let prokázaným výsledkům a zkušenostem s bylinami a přírodní medicínou, která funguje bez vedlejších účinků, závislostí a pouze s pomocí člověku.

Nelíbí se nám, když firmy tvrdí, že prodávají zdraví s bylinami, které vyrostly na nečisté půdě, s chemií, pesticidy, antibiotiky a hormony uvnitř byliny. V takovém případě nemůžeme hovořit o léčivé bylin, ale kupujete květinu. Ta vám často může uškodit než přinést pomoc. Přeci i selským rozumem lze pochopit, že když v rostlině nacházíme svinstva, která do půdy nepatří, tedy bylina není BIO certifikovaná, nemůže rozhodně léčit. Možná vůní a pohledem na tu krásu. To ano. Nálev, čaj, tinkturu, mast, pastu, extrakt nebo obklad, bychom  z ní ale rozhodně neměli užívat.

Proto, když jsme sázeli BIO Levanduli Chodouňskou a navázali na tradici našich předků, protože ji Keltové přinesli na vápencová moře v Barrandien geoparku při stěhování národů již v 10. století před naším letopočtem, neváhali jsme ani na minutu a věděli i přes potřebnou obrovskou dřinu a energie, že bude čistá, plná živelné síly z přírody a minerálů z vápencových podloží.

Obsah BIO Levandule Chodouňské má světově unikátní antioxidanty, antibiotika, antiseptika, antidepresiva a flavonoidy ve výjimečně vysoké hladině, s unikátními minerály a také může používat značku GEObylina a její produkty GEO foods, GEO drinks, protože leží na vápencových mořích Barrandien geoparku. To vše se odehrává pod vlivem mrazu a větru v kombinaci s unikátními podložími a výhradně ruční péčí.

 

 

Pečlivě jsme samozřejmě zvažovali, zda se nám podaří udržet čistou BIO kvalitu. Okolní půdu v řádu kilometrů ale s přerušením komunismu obhospodařuje rod Stehlíků od 16. století, a proto bylo jasno. Josef Stehlík, čestný prezident ASZ ČR rozhodně do půdy svinstvo v podobě pesticidů, a chemických hnojiv nevpouští, máme tedy šanci vypěstovat vysoce kvalitní léčivou odrůdu. Když k nám přijíždějí maminky a baničky a podivují se nad chutí našeho sirup, vysvětlujeme trpělivě, že většina zahrádkářů kolem vašich zahrad používá postřik na mšice, aby byla jablíčka pěkná, hnojí muškáty, aby okna zářila, používá likvidátor mechu a plevele v trávnících….
To vše bohužel pohlcují vaše bylinky, protože mají takovou vlastnost, že chrání a čistí nejen nás lidské bytosti ale i okolní krajinu. A tak pak podávají svým dětem jed namísto zdravých bylin. Nešetřete, prosím,  na bio certifikovaných bylinkách, které vás mají léčit. To si raději ušetřete na značkovém telefonu, oblečení nebo jiném nepotřebném materiálním požitku ve vašem životě, vysvětlujeme. A zároveň podporujeme všechny uvědomělé lidi, aby nejen oni přestali pouštět do půdy to, co tam nepatří ale, aby prosili nebo o to požádali laskavě i své sousedy.

Léčivá síla bylin je známá od pravěku. Vědecký výzkum týmu VŠCHT však nyní prokázal unikátní obsah léčivých látek v bio levanduli lékařské Angustifolia Munstead pěstované v Chodouni, u Berouna na vápencových mořích Barrandien geoparku, tzv. Levanduli Chodouňské. Její pozitivní účinky při celostní léčbě mnoha civilizačních nemocí vyzkoušely již desítky pacientů. V samém srdci Barrandien geoparku, přímo u bio levandulových polí, nyní tým Heleny Neumannové buduje ekologické lázeňské centrum, které bude využívat sílu bylinných produktů a tradičních procedur pro léčbu těla, mysli a duše.
Od podzimu 2022 navíc probíhá na dvou českých základních a středních školách pilotní projekt „Jeden den pro duši“ testující účinky Levandule Chodouňské při léčbě post pandemické narušené psychiky žáků s průběžnými nadstandardními výsledky.

Jak to začalo?

Levanduli lékařskou v Chodouni vysázel tým Heleny Neumannové v roce 2014 a po 5 letech získal certifikát ekologického pěstitele. Aby totiž bylina obsahovala pouze zdraví prospěšné látky, je nutné pěstovat ji v biokvalitě, tedy bez použití hnojiv a pesticidů, hormonů a antibiotik, které do půdy nepatří.

 V roce 2019 začal tým spolupracovat s Dr. Ivetou Horsákovou z VŠCHT ČR na vývoji bio Levandulové harmonizované vody.

Bio Levandulová harmonizovaná voda je stáčená z čistého výluhu bio Levandule Chodouňské a bio citronu přes 24kartové zlato po vzoru starých Egypťanů, aby skutečně přinášela pouze vzácná antibiotika, antiseptika, vysokou hladinu antioxidantů a antibiotik,“ vysvětluje Helena Neumannová a dodává: „Lidé, kteří vyzkoušeli naši ozdravnou pitnou kúru, se do Údolí vraceli s velmi pozitivní zpětnou vazbou. Pitná kúra jim dle jejich slov odbourala žlučníkové koliky, bolesti žaludku, zbavili se žaludeční neurózy, snížil se jim cholesterol i tlak, zlepšilo dýchání, a hlavně se jim celkově zklidnila nervová soustava“.

Takové výsledky tým očekával na základě dostupných světových výzkumů Levandule lékařské, ale následný vlastní výzkum Levandule Chodouňské přinesl výsledky lepší, až výjimečné, oproti dalším Levandulím lékařským.

Výsledky výzkumu předčily očekávání

Proto byl zahájen vývoj a výzkum dalších produktů i čisté bio Levandule Chodouňské - celé byliny sušené, jednotlivých částí, bio esenciálního oleje, bio hydrolátu a hlavně dalších asi 10 Levandulí lékařských z Evropy včetně Francie. Probíhal na základě podpory VŠCHT ČR agenturou TAČR a EU a jeho výsledek předčil očekávání. Hladina biodynamických látek, především antioxidantů, antidepresiv a flavonoidů, které dnes často zachraňují život u autoimunitních onemocnění, psychických onemocnění, neurologických chorob či problémů s imunitou, byla až šestinásobně vyšší než u ostatních bio Levandulí, například z Francie, Bulharska, Izraele, Chorvatska, Slovenska nebo i ČR.

Tým doc. Heleny Čížkové a Dr. Ivety Horsákové potvrdil již výsledky dřívějšího výzkumu Levandule Chodouňské od prof. doc. Ing. Petra Kaštánka Ph.D. z Biocen Laboratories, který rozpoznal jedinečnost léčivých biodynamických látek a uvedl, že neoactinetm lavander je nová účinná látka tvořená přírodním komplexem levandulových bioflavonoidů a fenolových látek, vyvinutá na základě českého výzkumu z bio Levandule Chodouňské pěstované v Čechách na vápencových mořích, stresované větrem a mrazem v průběhu roku. Právě v tom tkví podle vědců jedinečnost a světové unikum Levandule Chodouňské. 

 Obsah biodynamických látek uvnitř BIO Levandule Chodouňské

Obsahuje kromě základních prvků levandule lékařské (terpeny, flavonoidy, linalylacetáty, nerol, borneol, geraniol, isoborneol, geraniol, lonalol, cineol, kafr a dalších
30 složek, tříslovin, antokyanů, hořčinů a pryskyřice) také minerály: vápník, hořčík, zinek.

Od Hippokrata je považována za královnu bylin (pro její desinfekční, sedativní účinky, antiseptické, vysokou dávku antioxidantů, antivirotik, antibiotik, přírodní sladidlo, dynamicky regeneruje veškeré problémy nervové a trávící soustavy a v důsledku toho (chod neuro receptorů popsaných a objevených spolu s neuropeptidy
Dr.  Candace B. Pert americkou vědkyní jako naše duše (1984 objevila opiátový receptor, buněčné vazebné místo pro endorfiny v mozku.) Levandule lékařská vypěstovaná v BIO kvalitě příznivě ovlivňuje chod všech systému a orgánů v těle (dýchací, endokrinní, limbický, pohybový, trávící a nervový).

 

Levandule lékařská podporuje působení ostatních bylin ale i léčiv a léků, tedy zvyšuje jejich účinnost.

Srovnává biorytmus těla v plné síle. Tzn. Máte li vysoký tlak, sníží ho, máte li nízký tlak srovná ho k normálu.

Nemáte energii, doplní ji, protože podpoří efektivní funkci mikrobiomu - našeho druhého mozku, kde se tvoří imunita, dopamin pro kognitivní funkce /kreativita a soustředěnost/ a serotonin - hormon štěstí.

Levandule zacelí právě neuro receptory, které popsala Candance B. Pert jako naši duši. Co to znamená? Že Vaši poslové těla - transmitery - neuropeptidy a neuro receptory dokážou komunikovat s vaším mozkem a předávají si důležité informace tak, aby vaše tělo fungovalo jak má a jak je nastaveno od přírody, zároveň ale tak, aby spolu v souladu spolupracovaly i orgány a jednotlivé tělesné funkce a pochody. Aby v harmonii bylo vaše fyzické tělo, mysl (mozek) a duše (transmitery).

Co se stane, když neuro receptory nefungují? Jsou potrhané, nemocné…? Tělo se vzbouří a přichází signál – nemoc! Autoimunitní, onkologického charakteru nebo chronická… Naše duše je tedy věda, nikoliv víra či duchovno patřící církvi. Proč se daří východní části polokoule i přestože jsou chudší, nemají zdaleka tolik civilizačních „vymožeností“ jako ta západní část, být zdravější a šťastnější?

Je to jednoduché, již tisíce let stále pečují i o duši a mysl. Nejen o tělo, jako my od 16st., kdy vědec Descartes přislíbil v dohodě duši církvi, aby mohl s lékaři pitvat a duše začala být záležitostí církve. Omyl. Duše je součást našeho bytí, a když ji nebudeme opečovávat jako tělo a mysl, je zle. Stejně jako si ráno a večer vyčistíme zuby a vysprchujeme se. Když nepečuje o duši, nastává v našem těle revoluce, bouře a jde to s námi z kopce, až může dojít a dochází k neléčitelným onemocněním a nebo smrti.

______________________________________________________

Které bylinoznalce a lékaře jsme studovali a využíváme jejich znalostí a výsledků?

 

Imhotep, egyptský architekt, kněz, věštec, mudrc, lékař, velkovezír a vysoce postavený hodnostář

 • král Šalamoun (cca 10 století před n.l.)
 • Hippokratés(460 -370 př.n.l.), nejslavnější lékař starověku a otec medicíny, která byla založena na "léčivé síle přírody"
 • Galén(129 -210 n.l.),jeden z nejznámějších lékařů starověku a významný filozof, jenž byl dvorním lékařem římského císaře Marka Aurelia
 • PedaniusDioscorides(40 -90 n.l.), řecký lékař, lékárník a botanik, autor pětidílné encyklopedie o bylinném lékařství De MateriaMedica
 • Charaka, tzv. Indický Hippokratés, byl jedním z hlavních přispěvatelů kAyurvedě, systému medicíny a životního stylu vyvinutého vestarověké Indii (je zastáncem doktríny "prevence je lepší než léčba")
 • Šen-nung(čísařŠenNon)
 • Ibn síná(Avicena), (asi980 u Buchary–1037)
 • Hildegargaz Bringenu, (16. září1098–17. září1179), středověký fytoterapeut
 • Anežka Česká a Zdislava z Lemberka
 • klášterní zahrady (kde mniši pěstovali například fenykl, kmín, řecké seno, mátu, růže, rozmarýn, routu, šalvěj, saturejku nebo řeřichu)
 • Jan Černý (1456 -1530),lékař z Litomyšli, jeho herbář Kniha lékařská -Herbář nebo Zelinář z roku 1517 jako první v české řeči
 • Paracelsus(10. 11. 1493 -24. 9. 1541), představitel středověké fytoterapie
 • Pietro Andrea GregorioMatthiolinebo také Petr Ondřej Mattioli(1501 -1577), italský lékař a přírodovědecevropského formátu , působil také v Praze jako osobní lékař Ferdinanda Tyrolského, v roce 1562 vydal Herbář neboli bylinkář, přeložený Tadeášem Hájkem z Hájku, vroce1596 byl opět herbář přeložen Adamem Hubertem z Riesenpachu, osobní lékař Rudolfa II. -toto vydání bylo doplněno o kaktusy a konopí.
 • italský lékařProsperAlpinus(1553-1617)

 

Již i v moderním světě se léčí Levandulí lékařskou s vynikajícími výsledky

„Po pouhých dvou týdnech podávání čisté tablety zBIO Levandule lékařské závislým pacientům na ANTIDEPRESIVECH, došlo kcelkové úlevě a zlepšení stavu -dle jejich posudku o 80%!!!! Byla vybrána skupina nervově léčených pacientů -se základní úzkostnou poruchou a generalizovanou úzkostnou poruchou. Ve druhém případě byl úspěch srovnatelný s použitím antidepresiv / anxiolytik, jako je paroxetin a lorazepam. „Levandulové tobolky navíc měly pozitivní vliv na typické doprovodné příznaky úzkostných poruch, jako jsou poruchy spánku, somatické obtíže, doprovodná deprese nebo snížená kvalita života,“ uvádí Dr. Kaspera jeho kolegové. Druhé polovině byl podávám Vitamin C, i u těchto pacientů došlo ke zlepšení o 30% dle jejich pocitu. Klasické PLACEBO zafungovalo i když výrazně méně.“ Zdroj: 2020 Medical University of Vienna

 

O moderním využítí fototerapie – neuropatie v dnešním světě moderní medicíny

Fytoterapie, se kterou vLevandulovém údolí pracujeme vpodobě moderních produktů zdravé výživy pro člověka žijícího ve 21. století a jeho každodenní potřeby, (bylinkářství, bylinoznalství) je druh alternativní medicíny, termínje složen z řeckých slov fyton, tj. rostlina a therapeuein, tj. pečovat, léčit,která se v současné do stává velmi populárním a modnímsměrem, protože řada průmyslově vyráběných léčiv při dlouhodobém užívání ztrácí účinnost a některé jsou i zdraví škodlivé. Je zajímavou signaturou, že řada i modelníchbylinkářů v sobě svoje schopnosti objevily až posvém osobním samo vyléčení z neléčitelné (tzv. iniciační nemoci, které se téměř žádný léčitel nevyhne)nemoci (Marie Treben, Sebastian Kneipp, Johann Kunzle, Vincenc Priessnitz, Pavel Šíma Heřmánek, Vladimír Vytásek, Podhorná…

S termínem fytoterapie přišel poprvé francouzský lékař Henri Leclerc(1870-1955), který publikoval řadu článků o účincích a využití léčivých bylinek. 

DNEŠNÍ FAKTA

Etno botanik a ředitel Botanického muzea University Harvard Richard EvansSchultessesbíral 24 000 exemplářů bylin za účelem chemické a klinické analýzy. Prohlásil následně, že opravdu není na místě, aby moderní medicína a věda nahlížela na byliny „úkosem“ , když mají prokazatelné léčivé účinky. A co víc, většina syntetických léčiv a léků vychází a pochází právě zbylin. Vědci donedávna tvrdili, že koncentrace alkaloidů a glykosidů  se v rostlinách mění  v závislosti na půdních podmínkách, denní doně, ročním období a vlivu rostlin rostoucích v okolí. Například mák může mít ráno 4 x větší obsah morfia než večer. Barvínek růžový obsahuje látku ničící bílé krvinky používanou při boji s leukémií pouze v určitém vývojovémstádiu. Obsah esenciálních olejů v mátě může být vyšší, rostou-li v blízkosti kopřivy. Jinými slovy tvrdí, že tyto jemné faktoryovlivňují dávkování, které je založeno „na odhadu“.

Bylino znalci, celostní lékaři ale i vědci ale oponují jednotně. Tělesná konstituce se velmi liší, stejně jako závažnost, stádium nemoci. Standardní dávku tedy v podstatě nelze určit. Dnes je nesporným faktem, že celá řada ne-li většina chemických léčiv, léků nedokáže řešit chronické nemoci. A neumí pomoci ani s traumaty, akutními chorobami bez vedlejších účinků. Také zdůrazňují, že naše „biochemie“ je naladěna na volně rostoucí vegetaci v potravě i v lécích. Po tisíciletí jsme se vyvíjeli společně a v souladu s rostlinnou říší. Využíváním celých rostlin můžeme těžit nejen z nich ale i z přirozené ochrany, kterou poskytují.

 Budoucnost

Nejen BIOO Levanduli lékařskou ale i BIO Pampelišku – Smetanku lékařskou najdete v Levandulovém údolí a tak chystáme Centrum tradičních slovanských bylin, abychom stále připomínali, že nám tu předkové nechali významné dědictví, o které se můžeme v těchto zvláštních dobách opřít. 

nas-pribeh

 SMALL-Imunita_klidna_mysl_omega 3_kyseliny_z prirody

Staří Egypťané prohlásili Levanduli lékařskou za královnu bylin pro její obrovské množství antioxidantů, antibiotik a antiseptik z čisté přírody. Po staletí ji využívali léčitelé, lékaři i šamani jako antidepresivum, které nastartuje léčbu nejprve nervového a současně trávícího systému, pak už je jen krůček k vyléčení celého těla. Většinou znáte levanduli z Provence, která se proslavila svou kosmetikou a esenciálními oleji. Většinu levandule ve Francii najdete, ale jen jako konvenční nebo-li chemicky ošetřovanou a strojově sklízenou, tedy vhodnou právě pouze ke kosmetice či parfemářství. 

Na Slovanských územích, včetně naší země, byla Levandule pěstována po staletí již od příchodu Keltů a jejich kmenů, kteří ji sem v rámci stěhování národů přinesli.

Sebrali jsme s úctou znalosti našich bylinkářů, receptury našich předků léčitelů i lékařů a vydali se na cestu vybudování unikátní manufaktury na zdravou výživu a SPA profesionální řadu produktů  s BIO Levandulí Chodouňskou. Samozřejmě v BIO kvalitě, tak aby vám běžné dobroty dělaly radost v kuchyni, abyste je mohli pojíst na výletě, při sportu nebo po něm. Abyste mohli zdravěji popíjet s rodinou a přáteli, grilovat na zahradě nebo jen vařit a péct. 
Levandule je přírodním antidepresivem. Pomáhá při PMS, skvěle zlepšuje imunitu a řeší dlouhodobě, nikoliv do hodiny, jako růžová pilulka, bolesti hlavy. Výtažky z Levandule lékařské jsou obsaženy i v onkologických lécích na závažné formy rakoviny, v analgetikách i v antidepresivech. U trávícího systému potlačuje plynatost především u dlouhodobě sedících nebo u miminek a maminek, které kojí. Zklidňuje koliky, ale i sliznici slinivky či jícnu, jehož problémy řeší mnoho lidí. Jako vnitřní dezinfekce pomůže při zánětu dutiny ústní, aftách, významně pomáhá při akné jak u mladistvých, tak u žen v pokročilém věku. Umí pomoci s lupenkou a je vynikající přírodní sladidlo pro diabetiky.

V Levandulovém údolí vám také rádi připravíme ozdravné procedury, které vám pomohou celostně s vaším porouchaným tělem, myslí nebo duší.  Napomohou vaší samoléčbě, která je prokazatelně nejúčinnější, bez vedlejších účinků a bez budoucích autoimunních poruch.

 Chceme vrátit věhlas českému bylinkářství a fenoménu českého lázeňství, které stojí na dvou základních pilířích: minerálech a bylinách. 

Držte nám palce a zůstaňte nám věrní, budeme za to pečovat nejen o vaše zdraví a chuťové pohárky, ale i čest a věhlas této země. 

Jdeme cestou udržitelnosti. S úctou k planetě hospodaříme na naší půdě. S láskou k člověku vyrábíme 80% produktů ručně. Naše obaly jsou 100% kompostovatelné s certifikací FSC. 

EKOKOM OSVĚČENÍ Levandulové údolí: F00210418

Buďte zdrávi s Levandulí Chodouňskou!

Helena Neumannová a tým Levandulového údolí

 

Doprava zdarmapři nákupu nad 700 Kč
Free shippingon purchases over 700 CZK
Expedice do 24 hodin
Expedition during 24 hours
BIO certifikace
ORGANIC certification
FSC certifikace100% kompostovatelný obal
FSC certification

Akce v Levandulovém údolí

Events in Lavander Valley

levandulové údolí levandulové údolí
levandulové údolí