O BIO Levanduli Chodouňské

O levanduli
 
O levanduli
 
O levanduli
 
O levanduli
 

Naše unikum

V naší manufaktuře vyrábíme produkty zdravé výživy v BIO kvalitě, SUPER potraviny a nápoje s místopisným označením chráněného území Barrandien geoparku s ochrannou známkou GEOFOOD, s podporou imunity a vyrovnané harmonie těla, mysli a duše i dnů bez nervů a to právě pro vzácný obsah v této bylině. 

„Nabízíme pomoc z čisté přírody při depresích, úzkostech, chronických nemocech, autoimunitních onemocněních a nespavosti."

"Lékaři předepisují léky, o nichž toho málo vědí - proti nemocem, o nichž vědí ještě méně - lidem, o jejichž stavu nevědí vůbec nic."

Voltaire francouzský spisovatel a filozof 

Není bylinka jako bylinka

O Levanduli lékařské to platí dvojnásob, neboť královna bylin dokáže i zachránit lidský život, jak jsme prokázali nejen s lékaři, naturopaty a našimi vyléčenými klienty ale i vědeckým výzkumem VŠCHT Praha.

Orientace ve světě medicíny a zdraví

Vyznat se ve světě medicíny a zdraví není vůbec jednoduché. I mezi nutričními poradci a kouči, bylinkáři a léčiteli existují šarlatáni, kteří nemají mnohdy základní vzdělání v oblasti lidského organismu a patologie ale často nevědí o lidském těle téměř nic. 

Jak se vyznat na trhu s tolika fake news, podvodníky a rádoby odborníky, když jde o naše životy?

Proto je nám ctí, že tým Levandulového tvoří zdravotní sestry, lékaři, vědci a naturopaté, kteří dokázali najít cestu ke spolupráci s respektem k moderní akutní medicíně ale s úctou k tisíce let prokázaným výsledkům a zkušenostem s bylinami a přírodní medicínou, která funguje bez vedlejších účinků, závislostí a pouze s pomocí člověku.

Kvalita bylin a jejich léčivá síla

Nelíbí se nám, když firmy tvrdí, že prodávají zdraví s bylinami, které vyrostly na nečisté půdě, s chemií, pesticidy, antibiotiky a hormony uvnitř byliny. V takovém případě nemůžeme hovořit o léčivé bylině, ale kupujete květinu. Ta vám často může uškodit než přinést pomoc. Přeci i selským rozumem lze pochopit, že když v rostlině nacházíme svinstva, která do půdy nepatří, tedy bylina není BIO certifikovaná, nemůže rozhodně léčit. Možná vůní a pohledem na tu krásu. To ano. Nálev, čaj, tinkturu, mast, pastu, extrakt nebo obklad, bychom  z ní ale rozhodně neměli užívat.

Proto, když jsme sázeli BIO Levanduli Chodouňskou a navázali na tradici našich předků, protože ji Keltové přinesli na vápencová moře v Barrandien geoparku při stěhování národů již v 10. století před naším letopočtem, neváhali jsme ani na minutu a věděli i přes potřebnou obrovskou dřinu a energie, že bude čistá, plná živelné síly z přírody a minerálů z vápencových podloží.

Výzkumy, analýzy, světové poznatky a klinické studie

Léčivá síla bylin je známá od pravěku. Vědecký výzkum týmu VŠCHT však nyní prokázal unikátní obsah léčivých látek v BIO levanduli lékařské Angustifolia Munstead pěstované v Chodouni, u Berouna na vápencových mořích Barrandien geoparku, tzv. Levanduli Chodouňské. 

„Její pozitivní účinky při celostní léčbě mnoha civilizačních nemocí vyzkoušely již desítky pacientů." V samém srdci Barrandien geoparku, přímo u levandulových polí, nyní tým Heleny Neumannové buduje ekologické lázeňské centrum, které bude využívat sílu bylinných produktů a tradičních procedur pro léčbu těla, mysli a duše.

Od podzimu 2022 navíc probíhá na dvou českých základních a středních školách pilotní projekt Jeden den pro duši testující účinky Levandule Chodouňské při léčbě post pandemické narušené psychiky žáků s průběžnými nadstandardními výsledky.

Které bylinoznalce a lékaře jsme studovali a využíváme jejich znalostí a výsledků?

 • Imhotep, egyptský architekt, kněz, věštec, mudrc, lékař, velkovezír a vysoce postavený hodnostář
 • Král Šalamoun (cca 10 století před n.l.)
 • Hippokratés (460 -370 př.n.l.), nejslavnější lékař starověku a otec medicíny, která byla založena na "léčivé síle přírody"
 • Galén(129 -210 n.l.), jeden z nejznámějších lékařů starověku a významný filozof, jenž byl dvorním lékařem římského císaře Marka Aurelia
 • Pedanius Dioscorides(40 -90 n.l.), řecký lékař, lékárník a botanik, autor pětidílné encyklopedie o bylinném lékařství De MateriaMedica Charaka, tzv. Indický Hippokratés, byl jedním z hlavních přispěvatelů k Ayurvedě, systému medicíny a životního stylu vyvinutého vestarověké Indii (je zastáncem doktríny "prevence je lepší než léčba")
 • Šen-nung(čísařŠenNon)
 • Ibn síná(Avicena), (asi980 u Buchary–1037)
 • Hildegargaz Bringenu, (16. září1098–17. září1179), středověký fytoterapeut
 • Anežka Česká a Zdislava z Lemberka
 • Klášterní zahrady (kde mniši pěstovali například fenykl, kmín, řecké seno, mátu, růže, rozmarýn, routu, šalvěj, saturejku nebo řeřichu
 • Jan Černý (1456 -1530),lékař z Litomyšli, jeho herbář Kniha lékařská -Herbář nebo Zelinář z roku 1517 jako první v české řeči
 • Paracelsus(10. 11. 1493 -24. 9. 1541), představitel středověké fytoterapie
 • Pietro Andrea
 • GregorioMatthioli
 • Petr Ondřej Mattioli (1501 -1577), italský lékař a přírodověd evropského formátu, působil také v Praze jako osobní lékař Ferdinanda Tyrolského, v roce 1562 vydal Herbář neboli bylinkář, přeložený Tadeášem Hájkem z Hájku, v roce 1596 byl opět herbář přeložen Adamem Hubertem z Riesenpachu, osobní lékař Rudolfa II. -toto vydání bylo doplněno o kaktusy a konopí.
 • Italský lékař ProsperAlpinus(1553-1617)

Z historie

„Staří Egypťané prohlásili Levanduli lékařskou za královnu bylin pro její obrovské množství antioxidantů, antibiotik a antiseptik z čisté přírody. Po staletí ji využívali léčitelé, lékaři i šamani jako antidepresivum, které nastartuje léčbu nejprve nervového a současně trávícího systému, pak už je jen krůček k vyléčení celého těla.“  Většinou znáte levanduli z Provence, která se proslavila svou kosmetikou a esenciálními oleji. Většinu levandule ve Francii najdete, ale jen jako konvenční nebo-li chemicky ošetřovanou a strojově sklízenou, tedy vhodnou právě pouze ke kosmetice či parfemářství. 

Na Slovanských územích, včetně naší země, byla Levandule pěstována po staletí již od příchodu Keltů a jejich kmenů, kteří ji sem v rámci stěhování národů přinesli.

Sebrali jsme s úctou znalosti našich bylinkářů, receptury našich předků léčitelů i lékařů a vydali se na cestu vybudování unikátní manufaktury na zdravou výživu a SPA profesionální řadu produktů  s BIO Levandulí Chodouňskou. Samozřejmě v BIO kvalitě, tak aby vám běžné dobroty dělaly radost v kuchyni, abyste je mohli pojíst na výletě, při sportu nebo po něm. Abyste mohli zdravěji popíjet s rodinou a přáteli, grilovat na zahradě nebo jen vařit a péct. 

„Levandule je přírodním antidepresivem. Pomáhá při PMS, skvěle zlepšuje imunitu a řeší dlouhodobě, nikoliv do hodiny, jako růžová pilulka, bolesti hlavy. Výtažky z Levandule lékařské jsou obsaženy i v onkologických lécích na závažné formy rakoviny, v analgetikách i v antidepresivech. U trávícího systému potlačuje plynatost především u dlouhodobě sedících nebo u miminek a maminek, které kojí. Zklidňuje koliky, ale i sliznici slinivky či jícnu, jehož problémy řeší mnoho lidí. Jako vnitřní dezinfekce pomůže při zánětu dutiny ústní, aftách, významně pomáhá při akné jak u mladistvých, tak u žen v pokročilém věku. Umí pomoci s lupenkou a je vynikající přírodní sladidlo pro diabetiky.“ 

V Levandulovém údolí vám také rádi připravíme ozdravné procedury, které vám pomohou celostně s vaším porouchaným tělem, myslí nebo duší.  Napomohou vaší samoléčbě, která je prokazatelně nejúčinnější, bez vedlejších účinků a bez budoucích autoimunních poruch.

Chceme vrátit věhlas českému bylinkářství a fenoménu českého lázeňství, které stojí na dvou základních pilířích: minerálech a bylinách. 

Držte nám palce a zůstaňte nám věrní, budeme za to pečovat nejen o vaše zdraví a chuťové pohárky, ale i čest a věhlas této země.

Jdeme cestou udržitelnosti. S úctou k planetě hospodaříme na naší půdě. S láskou k člověku vyrábíme 80% produktů ručně. Naše obaly jsou 100% kompostovatelné s certifikací FSC. 

EKOKOM OSVĚČENÍ Levandulové údolí: F00210418

BIO certifikát 4659 CZ-BIO-003.203-0000777.2023.001.

Buďte zdrávi s Levandulí Chodouňskou!
Helena Neumannová a tým Levandulového údolí

levandulové údolí