Vánoční balíčky stihneme doručit pod stromeček při objednání nejdéle do 17.12. 🎄🎁

Levandulová silice destilovaná

Máte-li možnost parní destilace - mnoho éterických olejů se získává destilováním s vodní párou, je to ideální forma pro výrobu.

Při této metodě prochází látka chlazeným prostředím, kde pára zkapalní. Kapalina, která se tvoří z kondenzátu na stěnách chlazené trubky se skládá ze dvou komponent - z vody a z olejové látky. Po ustálení olej zůstane nahoře a dole je voda. 


DOMÁCÍ VARIANTA

Potřebujete:

❖ Velký hrnec s pokličkou

❖ Destilovanou vodu

❖ 4 kilogramy nasekané nebo nastřihané Levandule

❖ Barevná sklenička s víčkem dobře uzavíratelná


Postup:

Dejte nastřihanou nebo nasekanou Levanduli do velkého hrnce a zalijte ji destilovanou vodou. Připravte si dostatečně velký hrnec, aby voda nezaplnila více než ¾ hrnce. Přikryjte pokličkou.

Hrnec zakryjte obrácenou pokličkou. Babička dávala pokličku víkem dolů, aby všechna vytvořená pára, která  kondenzuje na pokličce mohla pěkně sklouznout zpět do hrnce. Přiveďte k bodu varu a poté ihned stáhněte plamen a ohřívejte na menší stupeň pomalu a lehce 5 hodin.

Až uvidíte, že se levandule začíná usazovat v hrnci dole, můžete vypnout. Dodržte ale 5 hodinou frekvenci. Je to pro sílu i dobro vaší silice. Po vychladnutí dejte hrnec do lednice. Pokud nemáte místo, stačí chladná spíž, na balkon. V lednici to nechte 12 až 14h.

Když po 12 hodinách odklopíte opatrně hrnec, uvidíte tenkou vrstvu oleje na hladině – to je Váš éterický olej, který při vychlazení ztuhne.  Opatrně ho odeberte z vody. Pracujte rychle, může to začít ihned tát. Vkládejte po lžičkách do připravené barevné skleněné lahvičky s víčkem.

Někdy zůstává v oleji i trochu vody. Nevadí. Když lahvičku jemně zahřejete v dece či u topného tělesa, voda se vypaří a zůstane jen esenciální olej. Nezahřívejte olej příliš dlouho.

Doprava zdarmapři nákupu nad 700 Kč
Free shippingon purchases over 700 CZK
Expedice do 24 hodin
Expedition during 24 hours
BIO certifikace
ORGANIC certification
FSC certifikace100% kompostovatelný obal
FSC certification

Akce v Levandulovém údolí

Events in Lavander Valley

levandulové údolí levandulové údolí
levandulové údolí