Pro děti v Levandulovém údolí

Levandulové údolí je přátelské k dětem i domácím mazlíčkům. A to jak v naučné stezce českým kalendářem všemi smysly, kde si vyzkoušíte znalosti tradic, zvyků, řemesel a pověstí i pořekadel k jednotlivým měsícům slovanského kalendáře.

Ve vesničce Prvních zemědělců v Čechách si  nadrtíte pšenici a pokusíte se uhnětout placku s bylinkami, upečete si tak první chléb

Na kolovrátku zvládnete vlákno a látko s korálky a dřevěnými ozdobami, hliněnou nádobu, abyste se najedli jako v období Neolitu a také skolit kance může každý člen rodiny. 

Prohlédněte si výstavu bylinek. Odkud pochází, které májové zvyky, jaké bylinky se používaly v tomto měsíci a na co? Co je tinktura, mast, pasta nebo RAW olej? Kdo a kdy destiluje? Jaké bylinky přinesli Keltové a které patří mezi Slovanské? Poznáte je pouze čichem? Pohledem? Pohmatem?

Hledání pokladu u ježibaby nebo dušiček u levandulového vodníka je součástí vstupenky do Levandulového údolí. Dítě si odnáší nalezený poklad v nádherném hrnku s kloboučkem na dušičky nebo v měšci růžovém, modrém, nebo truhličce různých barev a nebo stříbrné mušličky.

Májové speciality z českého kalendáře na talíři, v dezertech, v našich bio čajích, bio nápojích i koktejlech a májovém Proseccu.

V areálu je minifarmička pro nejmenší s krávou k dojení, s koníkem a prasátky ke krmení a péči. Zahrádky pro tvorbu okrasné zahrádky a také vodní koryta s vodními vílami, příšerkami a loděmi.

levandulové údolí