Bylinná chýše

Bylinná chýše

Z okna Bylinné chýše se naskýtá výhled na posvátnou horu Plešivec, místo obestřené tajemstvím a legendami, osídlené už od pradávna. V naší chýši poskytujeme odbornou péči terapeutů, kteří pomocí rituálu vykouření bílou šalvějí čistí tělo i ducha. Nabízíme procedury pro podporu:

❖ pohybového aparátu,
❖ nervového systému,
❖ hormonální rovnováhy,
❖ chronická onemocnění spojených s oslabenou imunitou, alergiemi a atopickými projevy.

Wellness a saunování je zdraví vysoce prospěšná věc ale nikdy vám nepomůže tak, jako odborná péče speciálně připravená pro vaše konkrétní zdravotní potíže, duševní zdraví a psychiku vaší osobnosti v jedné lázeňské proceduře.

V roce 2023, po dokončení výzkumu a objevu světově unikátního obsahu léčivých dynamických látek v Levanduli Chodouňské se nabízelo využít minerálních podloží Barrandien geoparku, magického místa kde se stýká Plešivec, Svatý Jan pod Skalou a významná hora Kotýz. 

Není náhodou, že při návštěvě významného geologa Václava Cílka v Levandulovém údolí byly objeveny léčivé vlastnosti našeho minerálního pramene, tzv. živé vody, s obsahem léčivých minerálů a síranů, které podporují komplexní péči o pohybový aparát, orgány trávicího ústrojí a zlepšují celkové zdraví. Bylinnou chýši považujeme nejen za první svého druhu v České zemi, ale i za magické místo s významnými možnostmi pro zdraví naší duše, těla i mysli.


Bylinné chýše byly místem, kde se konaly rituály očisty těla, mysli a duše. Sloužily jak k obnově plné pracovní schopnosti po nemoci, tak k prevenci a udržení dobrého zdraví.

Pro zdraví a duševní pohodu můžete využít i FKSP bonusy od vašeho zaměstnavatele. Více informací o zážitcích a procedurách najdete zde.

levandulové údolí