Roční období v Levandulovém údolí

V resortu Levandulové údolí načerpáte síly na podzim a v zimě, stejně jako na jaře a v létě. Naše specializace spočívá v celoroční léčebné péči poskytované odborníky, která je obohacena o vědecky podložené a bio certifikované byliny. Nabízíme unikátní procedury, workshopy, konzultace a především nezapomenutelné zážitky. Již během jednodenní návštěvy vás seznámíme s metodami péče o tělo a duši v souladu s moderním životním stylem. Můžete si vychutnat bio nápoje, které harmonizují tělo, mysl a duši a podporují přirozený cirkadiánní rytmus, nebo si prostě jen odpočinout v naší kavárně či restauraci s malebným výhledem na okolní kopce, bio zahrady, posvátnou horu Plešivec a pole levandule a růží.

 

Jarní pobyt v resortu Levandulové údolí je skutečně jedinečným zážitkem, který oživuje tradiční zvyky a řemesla. Můžete se těšit na rozkvetlé sakury a náš bio višňový sad, který se rozjasňuje barvami.

Během dubna a května se údolí promění v bio pampeliškové louky, které v létě ustoupí bio levanduli a následně bio růžím, jež jsou ve středu pozornosti až do října. Aroma terapie, musicoterapie, a zpěv ptáků vytvářejí atmosféru království plného opojných vůní.

V našich dřevěných domečcích najdete útočiště před nepřízní počasí, kde vám terapeuté poskytnou osobní péči bez nutnosti sdílet prostor s dalšími. Nabízíme rituály, masáže, obklady, inhalace, hydroterapii a vykuřovací rituály pro čištění dýchacích cest, posílení imunity a kardiovaskulárního systému. Naše bylinné ceremonie jsou přizpůsobeny individuálním potřebám, aby jste se cítili jako faraon nebo VIP osoba, s osobní péčí a pomocí při řešení vašich zdravotních potřeb.

celoroční
celoroční

Léto v resortu Levandulové údolí je obdobím azurových obloh a rozkvetlých polí s bio levandulí Chodouňskou, která přináší harmonii a klid. 

Můžete se kochat pohledem na motýly a včely tančící nad květy a vychutnávat si nádherné východy a západy slunce. Teplý vzduch a jemný večerní vánek na verandě doplní vaše chvíle pohody. Na našich dekách si můžete v klidu odpočinout kdekoliv v resortu, získat novou energii z minerálních pramenů pod horou Plešivec, nebo se nechat hýčkat aromaterapií z bio levandule a růží Chodouňských, a to vše s osvěžujícím mojitem nebo sklenkou prosecca v ruce, obklopeni svými blízkými a přáteli.

Jako na jaře, když obdivujeme probouzející se přírodu, i na podzim si v Levandulovém údolí užíváme nádherné vůně zahrad plných dýní, patizonů a kapust. Naše sakury, višně, třešně a švestky v BIO sadu předávají své barevné listy podzimním hrám, zatímco vy sedíte v křesle, houpáte se na houpačce nebo u stolu a sledujete praskající oheň v kamnech, popíjíte virgin drink s BIO levandulí a ochutnáváte čajovou degustaci, cold brew nápoje i ty pro zahřátí. Přátelé se scházejí, aby si vychutnali BIO levandulový vaječný koňak nebo prosecco a domácí chlebíčky s pomazánkami z naší zahrady.

Teplá polévka je úvodem do procházky po levandulových polích, mezi našimi 5000 bio růžemi z Kazanlaku nebo v sadu a zahradách. Na stezce se můžete s úsměvem pobavit na dýňové, dušičkové, posvícenské nebo adventní stezce. Naše zvyky, řemesla a tradice jsou pokladem, který pro vás pečlivě uchováváme. A co se týče dětí, na slámovém hřišti si užijí slaměný parkur, ve farmě si pohrají s kravičkami, prasátky, nakrmí zvířátka a v dílnách si mohou vyrobit dřevěnou lucernu, loutku nebo podzimní věnec.

Vy si můžete vytvořit vlastní bio čaj, klobouk se slaměnkami a krajkami nebo peřím a společně s rodinou ochutnat dožínkové, dýňové, posvícenské nebo adventní speciality z českého kalendáře. Je tu příjemně a možná potkáte rodinu zajíčků, kteří si přijdou pochutnat na salátech a kapustě, nebo budete obdivovat z okna posvátnou horu Plešivec a laňky, které s ostychem navštěvují náš resort.

celoroční
celoroční

„Hřímá-li v listopadu, bude dobrý rok.“ „Protože na začátku listopadu teplo se zimou se hádá.“ V měsíci, kdy naši předkové po výlovu rybníků připravovali rodiny na Svatomartinské posvícení, radost a slavnosti, odpočinek a veselí se sousedy a blízkými, zahajujeme nejkrásnější zimní sezónu pro návštěvníky hledající léčbu mysli a duše. Ti, kteří nesnášejí davy a tlačenice, si zde užijí dokonalou a milou péči našich terapeutů, masérů, naturopatů a zdravotních sester. 

levandulové údolí