Náš příběh

Příběh Heleny Neumannové začíná jejím odjezdem do Jižní Ameriky po studiu pediarické sestry a útěku ze studia konvenční medicíny za studiem Naturopatie, seznámení se s léčitely a fytoterapií Jižní Ameriky před 20 lety. "Později jsem měla šanci nahlédnout také do naturopatie Afriky, konkrétně v Keni a mnoha evropských zemích. Využití bylin a tradičního českého bylinoznalectvcí podloženého vědou se věnuje 25 let. " Říká,  Helena

"Těchto po tisíce let ověřených zkušeností spolu s novými vědeckými i vlastními studiemi využíváme v Levandulovém údolí k výzkumu a vývoji BIO Levandule Chodouňské již 8. rokem. Znalosti šéfky výroby BIO Levandule Chodouňské Mileny Krčálové vychází z 15 leté praxe na ARO pražské nemocnice na Homolce. Levandulové údolí po třech letech vlastní studie a neočekávaných výsledcích v oblasti léčby autoimunitních onemocnění, chronických onemocnění, ztráty imunity a hlavně neurologických onemocnění BIO Levandulí Chodouňskou spojilo síly s vědeckým týmem Doc. Ing. Petra Kaštánka, PhD. zakladatele EcoFuel laboratoře a Neobotanics a Ing. Olgou Kronusovou, která se věnuje vědeckému výzkumu tradičních bylin na Slovanských územích několik let. Petr je autorem desítek inovativních patentů a technologií, expert v oblasti biotechnologických způsobů kultivace a využití mikroorganismů a řas, izolace přírodních bioaktivních látek a přípravy preparátů na jejich bázi, vývoje účinných látek a finálních produktů pro medicínu, potravinářství a kosmetiku.

Nyní máme první výsledky klinické studie BIO Levandule Chodouňské a ukazuje se, že nejen obohacení minerály na rozdíl od ostatních Levandulí lékařských ve světě hraje velkou roli v našem úspěchu péče o mysl, tělo a duši. Největším pomocníkem k úspěchu velmi závažných onemocnění přináší stresové prostředí BIO Levandule Chodouňské se zimními mrazy a hlavně silným větrem po celý rok. Ty napomáhají naší BIO Levanduli Chodouňské produktovat vysoké množství účinných biodynamických látek. Proto naše kúry přináší dlouhodobou pomoc a život plný nové vitální síly. Z tohoto důvodu již od letošního jara připravujeme další léčebné procedury pro naše partnery z řad nutričních klinik a center, lidí pečujících o stravování a výživu klientů, sportovních a SPA center a areálů, psychiatrických a psychologických klinik, celostních klinik, Alzheimer center a přímo v Levandulovém údolí.

Mým snem a cílem je znovu vrátit Českou zemi mezi uznávané země bylinoznalectví a celostní medicíny, protože příběhy dnes vysoce úspěšných firem ve světě zakládali naši utečenci před Hitlerem a komunisty:)))

Moc ráda se s Vámi setkám a přivezu pro Vás "ochutnávku" naší nejen zdravé výživy ale i celostní řady produktů s vynikajícími výsledky. Ve světě unikátními. Především mi ale dovolte pozvat Vás do Levandulového údolí. V nadcházejícím čase rozjímání, setkávání se a především péče o naše duše a mysl, které dostávají po celý rok pod tlakem na výkon zabrat jsme připravili výstavu "Bylinky v Adventu od Pravěku až k současnosti" s hrou plnou kvízů a tradic a zvyků "Zázrak Vánoc".

Výstava Vás obohatí o poznání, rozesměje při kvízech a hádankách, pohladí na duši a zavede do světa živelné síly bylin a naší matky přírody i moudrosti našich předků."


Těším se naviděnou a hlavně společné úspěchy,
Helena Neumannová

levandulové údolí